Hledáte použitelný framework? Zkuste CodeIgniter


07. 04. 2013
Hledáte použitelný framework? Zkuste CodeIgniter

Obyčejné PHP vás nebaví a chcete si užít větší komfort? Chcete si ulehčit spousty složitějších věcí, které už jsou dávno vyřešené? Přejděte na framework, a jak je v nadpisu, třeba na CodeIgniter. Vím, každý "frameworkař" je zastáncem toho svého, a většinou haní ostatní frameworky, které jsou podle něho špatné. Já nebudu říkat, co je nejlepší, ani co je nejhorší - zkusím akorát přiblížit (dle mě) jednoduchou cestu do světa frameworků. Rozhodně tedy neříkám, že neexistuje lepší nebo naopak, že některý z mnou uvedených frameworků posuzuji jako nejhorší. Nemohu porovnat všechny frameworky, jelikož ke spoustě z nich jsem se ani nedostal.

 

Když jsem začínal hledat nějaký framework, začal jsem s Nette. Pro mé začátky to bylo těžké, a přišlo mi, že byl špatně propracovaný user guide (nevím, jak je tomu dnes - už je novější verze). Potřeboval jsem se to odněkud naučit, ale výukových materiálu bylo na Nette také málo a mých zkušeností ještě méně. Nette jsem dával za plus to, že je český a spoustu lidí z okolí mi ho doporučovali. Ostatní frameworky už česky nenaleznete, ale pokud umíte alespoň trošičku anglicky (což by každý programátor měl umět), neměli by vám zahraniční frameworky vůbec vadit. Pátral jsem tedy dál a objevoval názvy jako je např. Zend, Kohana, Symphony, CakePHP a nakonec i CodeIgniter. Zend mě za krátkou chvíli neoslovil a jako druhý jsem ihned testoval CodeIgniter, který mě svojí jednoduchostí a naprosto skvělou user guide opravdu nadchnul a přesvědčil, že ho budu nějakou tu dobu používat. 

 

Studoval jsem tento framework a vytvořil pár webů právě v tomto frameworku. CodeIgniter inponuje svojí uživatelskou základnou, jednoduchostí a již zmíněnou user guide. Vždy, když něco potřebujete, tak nejprve projedete CodeIgniter manuál, a když tam nenajdete řešení k vašemu problému, tak správně zformulovaný google dotaz téměř vždy vyjde a vyskočí přesně to, co jste hledali. 

 

Narozdíl od ostatních frameworků se strašně snadno chytíte začátku, díky propracovaným tutoriálům všude po internetu. Velmi skvělou sérii video návodů naleznete pod názvem CodeIgniter from scratch na webu http://net.tutsplus.com. Pokud se zaregistrujete a zaplatíte si členství na Tuts+ premium (https://tutsplus.com/), oslní vás poté série (kurz) videonávodů pod názvem Build a CMS in CodeIgniter, která je výborně propracovaná - sám jsem tento kurz prošel a mohu to jen potvrdit. 

 


+1
pin it
share

Komentářů k článku: Přečteno: 4358x

komentáře od Disqus