Jak vytvořit facebookovou stránku


24. 06. 2013
Jak vytvořit facebookovou stránku

V dnešním článku vám poradím, jak vytvořit vlastní facebookovou stránku. Je to opravdu jednoduché, a přesto "nějací" rádoby profesionálové za založení facebookové stránky si mohou naúčtovat i pár stovek korun. Nemluvím však o jiných věcech, pouze o založení prázdné stránky. Vytvoření facebookové stránky vám zabere 5-10 minut. Jak ale naložíte s obsahem, to už vám v tomto návodu neporadím, jde jenom čístě o založení.

Jste-li přihlášeni na facebooku, zadejte do svého prohlížeče následující adresu, která vás přesměruje přímo tam, kam potřebujete https://www.facebook.com/bookmarks/pages

Vytvoření stránky (obr. 1)

Nyní po kliknutí na tlačítko vytvoření stránky se dostanete k výběru kategorií. Zvolte si pro svojí stránku vhodnou kategorii.

Se zvolenou kategorií vyplňte všechny potřebné údaje, odsouhlaste facebookové podmínky a klikněte na tlačítko Začínáme. Hotovo! Máte svoují facebookovou stránku, která je úplně prázdná. Propracovaný průvodce začátkem vám nabídne možnosti, které doporučuje po založení stránky udělat (nahrání profilové fotky, změnění úvodní fotky, napsat status) a postupně si stránku změníte k pohledu svému.  

Na vaší stránku můžete nyní přistupovat pomocí dlouhé url adresy, která je ve tvaru https://www.facebook.com/pages/<zvolený název>/<id stránky>. Avšak tento přímo odporný název můžete v administraci (Upravit stránku > Upravit nastavení > Základní informace > Uživatelské jméno) lehko změnit. Vyberete-li unikátní uživatelské jméno pro vaší stránku, odkaz následně bude vypadat krásněji v podobě https://www.facebook.com/<zvolené uživatelské jméno>/


+1
pin it
share

Komentářů k článku: Přečteno: 2552x

komentáře od Disqus