Nejlepší editor pro psaní kódu - Sublime Text


11. 10. 2014
Nejlepší editor pro psaní kódu - Sublime Text

A dost! Končím s NetBeansem! Dlouhou dobu jsem používal PSPad, pak jsem přešel na Netbeans, ačkoliv PSPad byl, je a bude velmi dobrým editorem, a do třetice přecházím jinam! Nevím, jestli se mám nasrat hned nebo až dopíšu článek. 

Na NetBeans a jeho prostředí jsem si zvykl. Aby taky ne, když v něm přes dva roky programuji. Za tu dobu mě ale při práci neskutečně obtěžuje, hází mi neustále různé chybné hlášky, padá a kdo ví co ještě. Neskutečný! Kolikrát jsem chtěl rozmlátit celou klávesnici. Stačí, když něco píšete, chvíli se nedíváte na monitor a potom zjistíte, že tam je dialogové okno s chybou. Říkám si, to nic není, odkliknu chybu a chci pokračovat. Tak píšu dál a zase! Jedna chyba za druhou. Nevím komu to mám dávat za vinu. Po čerstvé instalaci NetBeansu do neposkrvněného OS Windows šlo vše jak po máslo, ale stačilo si jednou nainstalovat potřebný plugin, používat jiné programy a celá kompatibilita se rázem ztratila. 

Nechci NetBeans smazat a jednoduše se rozloučit, když v něm mám rozdělané spousty práce a nahraných spousty projektů, ale udělám to. Jdu za lepším, mám jasného favorita!

Místo NetBeansu jsem se rozhodl používat Sublime Text 2 a to z mnoha důvodů, které rozepíšu v příštím článku. Sublime text není přímo IDE (Integrated Development Environment), ale po pár rozšířeních vám IDE plně vynahradí a přidá ještě navrch. Sublime Text 2 je o 100% rychlejší, jednodušší, hezčí, přehlednější a... a... než NetBeans! Dobře, jsem trochu zaujatý, ale zkuste sami srovnat tyto dva editory a udělat si obrázek na Sublime Text, pokud ho ještě neznáte. 

Mimochodem, v anketě na stránkách sitepoint.com se hlasovalo o nejlepší PHP IDE v roce 2014 a první tři žebříčky dopadly následovně: 

  1. místo - PhpStorm
  2. místo - Sublime Text
  3. místo - Netbeans

Na celkové výsledky ankety o nejlepší PHP IDE v roce 2014 se můžete podívat v následujících odkazech: výsledky - surová data

V příštím článku uvedu přednosti editoru Sublime Text 2.


+1
pin it
share

Komentářů k článku: Přečteno: 2697x

komentáře od Disqus