První dojmy z cloudového úložiště WD My Cloud (3TB), které jsem koupil jen za 2.500 Kč


16. 11. 2016

Cloudové úložiště jako Dropbox nebo Google disk používám už nějaký ten rok, ale zatím jsem pořádně nevyužíval jeho pravý potenciál a ukládal tam jen ty nejdůležitější věcí. Používal jsem doposud volný prostor poskládaný z free verzí Dropboxu nebo Google disku, protože mi přišlo zbytečné platit měsíční tarif a tak nějak jsem s tím přežíval. Když jsem objevil cloudový disk WD My Cloud, říkal jsem si, že je to řešení právě pro mě. A jakmile je něco pro mě, musím to mít! 

Byl jsem disk omrknout v Alze, kde jsem se ale rozhodoval, jestli to pro mě vůbec má smysl. Nakonec jsem z Alzy odcházel bez disku s úplně jiným úlovkem. Koupil jsem si bezdrátové sluchátka, ale o tom až zase jindy. Po prohledání internetu jsem našel bazarového prodejce, který prodával WD My Cloud v 3TB verzi jen za 2.500 Kč a 2TB verzi dokonce za 2.000 Kč, a tak jsem do pár hodin volal a vyrazil si pro něho. Cestou jsem si říkal, že až s diskem přijedu domů, tak při mém štěstí nepůjde a na prodejce už nikdy nenarazím, ale naštěstí jsem se zmýlil a disk šlape jak hodinky.

Po zapojení disku jsem v rychlosti stáhl oficiální software a pak jsem čekal teprve to nejhorší, hodiny neúprosné instalace a nastavování všeho možného i nemožného. Po deseti minutách bylo vesele nainstalováno a já žasl, jak to bylo dokonale jednoduché. Tímto mě WD okouzlil a získal si pár plusových bodů. Následně jsem jednoduše přes program ovládl celý disk, nastavil práva pro uživatele a začal zálohovat. Všechno funguje jak má, a tak rád doporučím disk i všem ostatním.  


+1
pin it
share

Komentářů k článku: Přečteno: 1490x

komentáře od Disqus