Soutěž o iPad mini s OvaReality.cz - už nikdy


23. 11. 2015

Po neúspěšné soutěži o automobil u WEDOSu, kde můj tip minul o 2 dvě domény, jsem si říkal, že takové štěstí mě asi nepotká. Další den jsem překvapeně našel jinou, téměř zapadlou soutěž s 20-25 soutěžícími, kteří se účastnili v tipovací soutěži o iPad. Věřil jsem, že realitní společnost OvaReality nebude žádným povrhem a výherce skutečně odmění, takže je soutěž reálná. 

Pravidla soutěže byla naprosto jednoduchá a zněla následovně: „Stačí být fanouškem naší stránky a napsat nám do komentářů k soutěžní fotografii váš TIP, jaký bude celkový počet aktivních inzerátů na webu Ovareality.cz k 23.12. 2014 v 18:00h.” Bylo to opravdu jednoduché zadání, když můžete všechny inzeráty spočítat i den předem a maximálně se seknete +- o několik čísel. 

Šel jsem na to chytře přes zdrojový kód a projel jsem v každé kategorii počet výskytů třídy row, která značila jeden řádek s třemi inzeráty. Poslední řádek byl obsazen jedním nebo dvěmi inzeráty. Takže jsem udělal u každé kategorie akorát připočítal poslední řádek. Abych si byl jistý, že to funguje správně, projel jsem kategorie nakonec i ručně, jelikož mi připadala výhra naprosto jistá, dle tipů ostatních soutěžících.

Přišlo vyhlašování výsledků a já si byl naprosto jistý svým tipem i výhrou. Po vyhlášení jsem ale nebyl vítězem a OvaReality mě zklamala. Výsledek byl naprosto odlišný od současného stavu inzerátů, které jsem znovu přepočítával. Co to má znamenat? Některé z jejich inzerátů v databázi nebyli aktivní, a tedy se nezobrazovali? Mých napočítaných inzerátů na webu bylo 1481 a vyhlášený výsledek byl 1614. Psal jsem samozřejmě o vyjádření a přišlo mi do zpráv toto: „Já tomu nerozumím Martine, a nevidím do toho jak vše funguje, držím se statistiky v systému... Věřím že budete i nadále fanouškem Ovareality.cz, příště soutěž zřejmě nebudeme zakládat na podobných číslech Přeji hezký večer, Vojtěch B.”

Nejsem naštvaný, že bych výhru nevyhrál a nepíšu to protože novému majiteli iPadu závidím. Jen to takhle dopadá, když spustíte soutěž, která nenaplní vaše očekávání a nechcete darovat iPad nikomu. OvaReality pravděpodobně nechtěli iPad nikomu předat, protože soutěž nedosáhla žádného virálního výsledku. Měli vybraného výherce.

Doplnění: Nedávno jsem se podíval na výherkyni, která pracuje pro OvaReality jako makléřka. To je náhodička, že vyhrála (spíš nevyhrála) iPad zrovna zaměstnankyně, co myslíte?  


+1
pin it
share

Komentářů k článku: Přečteno: 2739x

komentáře od Disqus