Společnost Westerfield International a jejich uvítací balíčky zdarma nejsou zdarma


26. 11. 2015

Většinou tyto čísla nezvedám, jelikož mě nečeká nic jinýho, než nějaké přesvědčování a obchodní nabídky, které nemám rád, ale dneska jsem udělal jednu vyjímku. Volalo mi číslo +420 296 508 368, což jsem usoudil, že dle předvolby půjde o nějakou nabídku. Bingo!

Po zvednutí jsem se představil a paní začala povídat. Podle hlasu starší žena, která zněla dost nepříjemně. Hovor začal tím, že mě kontaktuje díky dřívějšímu zodpovězenému dotazníku, a jako dárek dostávám zdarma uvítací balíček s nějakýma holítkama (Holící strojek GoodShave). Bez optání mi řekla, že mi za tři týdny přijde.

Říkal jsem, že nemám o žádný uvitací balíček zájem, i kdyby byl opravdu zdarma. A tak to začalo, paní se do mě nekompromisně opřela a byla fakt nepříjemná. Tak jsme se chvíli hádali. Furt mi tvrdila, že je to opravdu zdarma a já jsem jí zase vysvětloval, že o to nemám zájem. Říkal jsem jí i mou negativní zkušenost, a ona říkala, že to je určitě jiná společnost. Tento hovor byl skrze společnost Westerfield International. Když jsem to položil, vygooglil si to, nestačil jsem se divit - viz články na idnes nebo 108 stížností či dTest.

Totiž dřív, když mi bylo 17 let (nepamatuji si, kolik mi bylo), měl jsem podobnou zkušenost (tipuji, že se stejnou společností), kdy mě po telefonu ukecali, abych si nějaký takový balíček nechal zdarma poslat. Tenkrát jsem neuměl tolik odmítat, a tak jsem balíček "zdarma" opravdu dostal. Balíček jste si sice zdarma vyzvedli, ale v něm byla přiložená faktura, a pokud jste se včas neodhlásili, chodili vám balíčky další a další po neomezenou dobu. To samé, pokud jste to nezaplatili, chodili upomínky. 

Věděl jsem, že se musím hned po první zásilce odhlásit a tak jsem věnoval dalších pár hodin tomu, abych našel web, kde se můžu odhlásit. Odhlášení bylo složité a telefonicky to nešlo, ale našel jsem to a úspěšně jsem zrušil doručování balíčků. Od té doby jsem zkušenější a neotravovali mě, až do dnešního dne. Divím se, že jim to ještě prochází po takové době. 

Označil bych tedy firmu Westerfield International za podvodníky a telefonní číslo +420 296 508 368 nezvedejte. Dávejte si pozor.


+1
pin it
share

Komentářů k článku: Přečteno: 3480x

komentáře od Disqus